Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie w porozumieniu z Państwową Inspekcją Pracy uprzejmie informuje, że organizuje I regionalny etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Zakres tematyczny konkursu obejmuje problematykę prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w zawodach, a także tematykę szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs przebiega w dwóch etapach: •etap I – regionalny – organizatorem konkursu jest Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie w porozumieniu z Okręgowym Inspektoratem Pracy we współpracy z Kuratorium Oświaty oraz szkołami zawodowymi. Etap I odbędzie się 05.04.2019 o godzinie 10.00 w auli Izby Rzemieślniczej, ul. Kochanowskiego 32, Tarnów. •etap II – ogólnokrajowy organizatorami konkursu są: Związek Rzemiosła Polskiego oraz Główny Inspektorat Pracy. Do etapu II przechodzi dwóch laureatów etapu regionalnego. Ogólnopolski Finał XIX edycji odbędzie się 22.05.2019 r. w Warszawie – w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie oraz Państwową Inspekcję Pracy. Regulamin-XIX-edycja-konkursu-Bezpiecznie-od-startu Baza pytań- prawo pracy i BHP 2019 Pierwsza pomoc przedmedyczna osobom poszkodowanym w wypadkach przy pracy (pytania)