4 września odbyło się XXI Diecezjalne Święto Chleba w Brzesku. Uroczystość rozpoczęła się w siedzibie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku. Gości powitał Pan Kazimierz Kural Starszy Cechu w Brzesku.  Następnie Goście wraz pocztami sztandarowymi  i kapelą przemaszerowali na Plac Kazimierza Wielkiego, gdzie odbyło się wystąpienie Pana Tomasza Latochy Burmistrza Brzeska. Wręczone zostały odznaczenia resortowe oraz rzemieślnicze. Kontynuacją uroczystość była msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Nowackiego. Po nabożeństwie odbyło się wręczenie odznaczeń osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju rzemiosła. Odznaczenia wręczali: Pan Janusz Kowalski Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego – Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie,  Pan Tadeusz Szewczyk Członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego – Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz Pan Andrzej Kuta Członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego – Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie:

Najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze „Szabla Kilińskiego” została wręczona: Panu Benedyktowi Zygadło - Kierownikowi Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie oraz Panu Stanisławowi Kociołkowi – Podstarszemu Cechu Rzemiosł Różnych w Bochni.

Platynowy medal otrzymali: Marek Pukal, Andrzej Potępa, Krzysztof Bigaj.

Złoty medal otrzymali: Magdalena Przybyło, Jan Zelek, Jan Palej, Henryk Myszka

Srebrny medal otrzymali: Krystyna Nykiel, Lucyna Moskalik, Jan Nalepka, Henryk Kołdras

Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali: Klaudia Golonka, Monika Michalczyk, Krzysztof Cichoń, Piotr Piotrowski, Krzysztof Święch, Stanisław Burkiewicz, Andrzej Mroczek, Paweł Nawrocki

Kapituła Medalu św. Jakuba przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Brzesku przyznała Medal "BONVM OPERANTI" CZYNIĄCEMU DOBRO Panu Andrzejowi Kucie Prezesowi Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie.

Obrządek dożynkowy uświetniła część artystyczna na której wystąpiły: Zespół „ Krakowiacy Ziemi Brzeskiej” oraz Zespół Pieśni Tańca „Łoniowiacy” . Uczestnicy Święta Chleba mogli degustować „żurku galicyjskiego” z Restauracji Galicyjskiej w Brzesku. Swoje produkty prezentowały również piekarnie oraz cukiernie: Zakład Produkcyjno-Handlowy Strusinianka Spółka z o. o. Tarnów, Cukiernia „ FANTAZJA MIKADO” z Tarnowa, Cukiernia Bassara z Dębicy, Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Jan Starostka z Łękawicy, Piekarnia Państwa Halików z Brzeska, Piekarnia „AWITEKS„ Pana Andrzeja  Nakielnego z Krakowa, Piekarnia Państwa Marii i Jana Zelków z Rajbrotu, Piekarnia – Cukiernia „ POEZJA” Robert Antczak  z Gnojnika.