XV FORUM GOSPODARCZE MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W TARNOWIE

INFORMACJA PRASOWA

XV FORUM GOSPODARCZE

MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W TARNOWIE

W dniu 19 czerwca br. już po raz piętnasty w Tarnowie odbędzie się Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Tematem przewodnim Konferencji będzie „500 miliardów  – z myślą o gospodarce”.

Inauguracja nowej perspektywy finansowej zmusza nas do zadania pytania jak skuteczniej i właściwie wydatkować pieniądze unijne. Inwestycja których obszarów najlepiej zaprocentuje i przyniesie największe korzyści?  Ta dyskusja toczy się dziś w całej Polsce, a Tarnów będzie miejscem gdzie spróbujemy odpowiedzieć na to ważne dla nas wszystkich pytanie.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli wybitni i znani goście przyjmując zaproszenie od organizatorów, władz miasta oraz województwa małopolskiego.

Wykład inauguracyjny wygłosi Adam Szejnfeld – Poseł Parlamentu Europejskiego, Członek Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego i Rynku Wewnętrznego

W dyskusjach panelowych zapowiedzieli udział m.in.: Urszula Augustyn – Posłanka na Sejm RP, Marek Sowa –  Marszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela –Prezydent Miasta Tarnowa, Jerzy Bartnik – Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Cezary Kaźmierczak – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Martin Neumann – Prezes Zarządu ATB Tamel S.A, Jakub Szymański – Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami Operacyjnymi UMWM, Wiesława Kornaś-Kita- Prezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego i Janusz Wiśniewski – Krajowa Izba Gospodarcza.

Pierwszy panel tematyczny zostanie poświęcony kształceniu zawodowemu oraz będzie jednocześnie próbą odpowiedzi na pytanie czy zmierzamy w dobrym kierunku.

Podczas dyskusji zostaną omówione prace powołanego przez Ministra Edukacji Narodowej zespołu opiniodawczo-doradczego do spraw kształcenia zawodowego. Zostaną przedstawione opinie środowisk dotyczących koniecznych działań sprzyjających rozwojowi szkolnictwa zawodowego. Dyskusja uwzględni możliwości płynące z nowej perspektywy finansowej funduszy Unii Europejskiej. To bardzo ważny i aktualny problem jak inwestować w przyszłe pokolenia aby kształcenie było procesem dualnym dostosowanym do potrzeb rynku, włączającym pracodawców w proces kształcenia oraz upowszechniającym dobre praktyki tj. współpracę szkół z pracodawcami.

Równie interesująco zapowiada się kolejny panel konferencji w trakcie którego odbędzie się dyskusja dotycząca efektywnego wydatkowania publicznych pieniędzy. Tematem przewodnim będą  miliardów z UE i ich skuteczna absorpcja oraz priorytetowe działania takie jak wdrażanie innowacji, rozwój sektora naukowo-badawczego oraz wsparcie dla inwestycji.

W trakcie konferencji zostanie wręczona Nagroda Gospodarcza  – INWESTOR ROKU W TARNOWSKIM KLASTERZE PRZEMYSŁOWYM”

Jak co roku Forum Gospodarcze uświetni obecność i wystąpienie znanej osoby –    Gościa Specjalnego – ciekawej osoby ze świata sportu. W tym roku będzie to Maciej Dreszer- kierowca wyścigowy, który od kilku lat odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej motosportu. Maciej przeszedł do historii motosportu jako najmłodszy zwycięzca na najtrudniejszym torze świata – niemieckim Nurburgringu zwanym „Zielonym Piekłem”. W dniu startu miał zaledwie 18 lat, a do wyścigu przygotowywał się na konsoli. Maciej Dreszer opowie o swojej karierze oraz podzieli się z uczestnikami Forum swoją refleksją dotyczącą odnoszenia sukcesu i pracy jaka z nim jest związana.

Patronat nad XV Forum Gospodarczym Małych i Średnich Przedsiębiorstw objęli:

Minister Gospodarki, Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Tarnowa, Starosta Tarnowski oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

XV Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Tarnowie odbędzie się  w Sali Konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności 5-9. Rozpoczęcie konferencji w dniu 19 czerwca br. o godz. 10:00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawie zapowiadającej się dyskusji!

W załączeniu:

Zaproszenie- pobierz

Aktualny program konferencji. pobierz (doc) pobierz (pdf)

Karta zgłoszenia na konferencję- pobierz (doc)  pobierz (pdf)