26 czerwca 2022 XLI Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę – Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej przedsiębiorczości w Katowicach

Category : Izba

Dnia 26 czerwca 2022r. rzemiosło zrzeszone w Tarnowskiej Izbie Rzemieślniczej na czele z Kapelanem Rzemiosła Tarnowskiego – Księdzem Prałatem Józefem Drabikiem uczestniczyło w XLI Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę.

Uroczyste  wprowadzenie Starszyzny Cechowej oraz Pocztów Sztandarowych na Jasną Górę nastąpiło przez Kapelana Rzemiosła Polskiego księdza  kanonika Krzysztof Rusieckiego. Następnie na Szczycie Jasnogórskim uhonorowano Mistrzów rzemiosła oraz uczniów oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II.

Msza św. koncelebrowana przez arcybiskupa metropolitę katowickiego Wiktora Skworca stanowiła centralną część Pielgrzymki wraz z odczytanym Aktem Powierzenia Polskiego Rzemiosła Matce Boskiej Częstochowskiej przez Prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Pana Profesora Jana Klimka.

Na zakończenie pielgrzymki delegacje z poszczególnych izb rzemieślniczych oraz cechów pokłoniły się ze sztandarami przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.