XIII Pielgrzymka Rzemiosła do Kalwarii Zebrzydowskiej

XIII Pielgrzymka Rzemiosła do Kalwarii Zebrzydowskiej

Category : Izba

Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się już po raz trzynasty.

Pielgrzymi przed mszą świętą uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej na Dróżkach Kalwaryjskich chcąc wyprosić błogosławieństwo w codziennej pracy u Matki Bożej.

Następnym punktem pielgrzymki było złożenie kwiatów i wieńców przez delegacje rzemieślników pod pomnikiem św. Jana Pawła II.
Izbę Rzemieślniczą reprezentowała Pani Dyrektor Izby Barbara Blacha, która przybyła do Kalwarii wraz z delegacją młodzieży tarnowskiej szkoły.

Po złożeniu kwiatów, uroczysty orszak przeszedł do Bazyliki, a by tam uczestniczyć we Mszy św. Licznie zebranych pielgrzymów przywitał kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa natomiast uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Prałat Ireneusz Raś, archiprezbiter bazyliki mariackiej w Krakowie.

Po zakończonej liturgii mszalnej miało miejsce spotkanie integracyjne rzemieśłników.