Kolejna już 19 edycja Festiwalu fryzjerskiego  HAIR FAIR & BEAUTY FAIR odbyła się w dniach 23-24 listopada 2019 w Katowicach.

Festiwal Fryzjerski Hair Fair to niezwykłe doświadczenie inspiracji, kolorów oraz sztuki fryzjerskiej. Dwa dni, jedno miejsce, kilkanaście tysięcy sympatyków branży korzystających z porad, nowe trendy i techniki by sprostać wymaganiom swoich klientów.

Festiwal odbywa się w najnowocześniejszym obiekcie wystawienniczym w Europie – Hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Udział w festiwalu jest stałym punktem na mapie wydarzeń fryzjerskich w naszej szkole.

W związku z tym w Katowicach prezentujemy się kolejny rok z rzędu. Konkurs jest dla nas wielkim wydarzeniem, na którym możemy konkurować z najlepszymi uczniami z całej Polski.

W tym roku wystartowaliśmy w konkurencji TOP CITY YOUNG WEDDING – Fryzura kreatywna ślubna z włosów długich wykonana na główkach treningowych.

Zawodnicy zgodnie z regulaminem konkursu na wykonanie fryzury, poprawienie makijażu i stylizacji popiersia mieli 50 minut. Ocenie podlegał dobór koloru i fryzury do stylu ślubnego konkursowego. Brana pod uwagę była innowacyjność pomysłu na stworzenie stylizacji włosów, stopień trudności wykonania fryzury oraz zgodność z aktualnymi trendami mody.

I tak oto po wyczerpujących 50 minutach ...

Uczennica klasy drugiej Magdalena Dydyk zajęła I miejsce. Magdalena  na co dzień uczy się zawodu w Salonie Kreowania Wizerunku u Pani Aleksandry Medyńskiej.

Miejsce drugie zdobyła Angelika Postawa uczennica klasy trzeciej której Mistrzem szkolącym jest Pani Jolanta Kozioł Bodzioch właścicielka Studia Fryzur „Jolka”.

Prywatnie obie Panie są ze sobą blisko związane .... ponieważ Pani Aleksandra talent do fryzjerstwa odziedziczyła po mamie Jolancie.

Pani Aleksandra jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów fryzjerskich, a na swoim koncie ma liczne sukcesy.  Warto niektóre z nich przypomnieć.  Już jako uczennica pierwszej klasy technikum zdobyła I miejsce podczas XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine`a Cierplikowskiego w Sieradzu w konkurencji „Fryzura ślubna z długich włosów”.

Kolejnym wielkim sukcesem było zdobycie I miejsca w XII Ogólnopolskim Festiwalu Fryzjerskim TOP CITY JUNIOR w Sosnowcu.

Podczas Mistrzostw Polski we fryzjerstwie zorganizowanych w Poznaniu w kategorii juniorów wywalczyła złoto fryzurą ślubną z włosów długich.

Sukcesy Pani Aleksandry były poprzedzone ciężką i mozolną pracą pod okiem najlepszej nauczycielki - mamy Jolanty.

Życzymy Pani Jolancie dużo zdrowia aby mogła przygotować do pracy kolejne pokolenie tarnowskich fryzjerów.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie a naszym wygranym życzymy kolejnych sukcesów.

Dziękujemy pracodawcom za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu.

Jednocześnie już dziś informujemy, iż kolejny wyjazd organizowany będzie do Poznania na Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego organizowane podczas Targów Fryzjerskich LOOK & beautyVISION.