W dniach 24-25 kwietnia 2024 r. przedstawiciele Izby Rzemieślniczej w Tarnowie oraz "Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzienie gastronomii i kelnerstwa w Tarnowie" uczestniczyli w Festiwalu Zawodów w Małopolsce. To przedsięwzięcie jest częścią kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego, od 2012 r.

Na wydarzeniu zaprezentowali się wystawcy z całego woj. małopolskiego, a wśród nich szkoły średnie, uczelnie, służby mundurowe, nowo powstałe Branżowe Centra Umiejętności oraz pracodawcy.

Takie wydarzenia pozwalają poznać opinie uczniów, absolwentów nt. kształcenia i pracy w dziedzinie gastronomia i kelnerstwo. Udział w Festiwalu Zawodów uświetnili eksperci z Branżowego Centrum Umiejętności w Tarnowie. W trakcie wydarzenia uczniowie mogli porozmawiać z nimi na tematy związane z branżą oraz degustować pizzę i sushi. Dzięki Goglom VR mogli zobaczyć, jak wygląda praca w restauracji i za barem. Ponadto mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoleń branżowych, realizowanych w BCU. Nasze stoisko na Festiwalu Zawodów odwiedziło ok. 13 000 osób!

Drugiego dnia targów odbyło się spotkanie przedstawicieli Branżowych Centrów Umiejętności z Małopolski. Publiczne i niepubliczne placówki umożliwią uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub zmianę takich kwalifikacji. Mają też za zadanie wsparcie współpracy szkół i uczelni z pracodawcami.

Organizatorem Festiwalu Zawodów było Województwo Małopolskie (Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego). Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.