W dniu 21 listopada w Izbie Rzemieślniczej w Tarnowie gościła delegacja Handwerkskammer – Izby Rzemieślniczej z Erfurtu na czele z Panem Klausem Lasnerem Kierownikiem Działu Kształcenia Zawodowego oraz Egzaminacyjnego.

Nasze instytucje współpracują w ramach programu Erasmus+ przy organizacji zagranicznych mobilności uczniów rzemieślniczych szkół od 2015r. Celem działań projektowych było wzmocnienie  konkurencyjności uczestników na krajowym  i europejskim rynku pracy w ramach  dostosowanie ich kwalifikacji i umiejętności  do potrzeb rynkowych, zwiększenie atrakcyjności kształcenia zawodowego i mobilności uczniów oraz zastosowanie nowych technologii w pracy.

W stażach zawodowych realizowanych u niemieckich rzemieślników w Erfurcie wzięło udział 50 uczniów z rzemieślniczych szkół w Tarnowie i Pilźnie. Wszyscy uczestnicy kończyli staże z bardzo dobrymi opiniami. Wizyta przedstawicieli HWK jest oczywistą zachętą i propozycją kontynuacji projektów edukacyjnych.

W trakcie spotkania z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej w Tarnowie pod przewodnictwem Wiceprezesa Izby Pana Stanisława Bańbora oraz Dyrektora Izby Pani Barbary Blachy Goście odwiedzili  Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego Izby Rzemieślniczej przy ul. Kochanowskiego 32, w tym nowo otwarte pracownie: technologii gastronomicznej, kosmetyczną oraz fryzjerską. W trakcie spotkania omówione zostały możliwe dziedziny współpracy obejmujące:

• wymianę pracowników odpowiedzialnych za kształcenie zawodowe,
        • organizację spotkań przedsiębiorców z regionu zainteresowanych problemami kształcenia zawodowego pracowników młodocianych,
        • aktualizacją wiedzy i nowymi technologiami oraz możliwościami kontynuacji współpracy w ramach unijnych oraz innych projektów dotyczących kształcenia zawodowego.
      •

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie jest otwarta na dalszą współpracę.