W dniu 12.03.2018 nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „EDUKATOR” w Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. W tej doniosłej uroczystości towarzyszyło nam wielu znamienitych gości, za co im serdecznie dziękujemy.

Uroczystość rozpoczął Prezes Izby – Pan Andrzej Kuta witając gości, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie pracowni które powstały w ramach CKZiU Edukator.

Przecięcia wstęgi dokonali:
Marszałek Województwa Małopolskiego Pan dr hab. Stanisław Sorys
Zastępca Dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości – Pani Sylwia Bednarczyk – Mikuła
Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego
Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości – Pan Andrzej Kuta

Zgromadzeni goście zwiedzili pracownie które tworzą CKZiU Edukator:
1. Pracownię Fryzjerską

2. Pracownię Kosmetyczną

3. Pracownię Technologii Gastronomicznej

4. Stanowisko Barowe z salą restauracyjną

5. Pracownię komunikacji językowej.

Pracownie odzwierciedlają faktyczne środowisko pracy w danym zawodzie.
Następnie dokonano prezentacji projektu „CKZiU Edukator”.
Prezes Izby Rzemieślniczej – Pan Andrzej Kuta złożył podziękowania i wręczył statuetki upamiętniające otwarcie CKZiU Edukator.

Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Stanisław Sorys pogratulował Izbie Rzemieślniczej, iż wygrała konkurs i uzyskała dofinansowanie na realizację tego jak i innych projektów. Wyraził swoje uznanie - ciesząc się, w jakich warunkach będzie można kształcić uczniów przygotowując ich do wejścia na rynek pracy.

Uczniowie Rzemieślniczego Centrum Szkół Izby Rzemieślniczej zapewnili zgromadzonym doskonałą rozrywkę prezentując w bardzo dowcipny sposób zawody w jakich się kształcą oraz oprawę muzyczno – artystyczną.

Kilka słów o „CKZiU EDUKATOR” poniżej:
Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „EDUKATOR” zostało utworzone w Izbie Rzemieślniczej w Tarnowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 uzyskując dofinansowanie w kwocie 4 717 284,50 złotych. CKZiU Edukator specjalizuje się w branży administracyjno – usługowej i turystyczno – gastronomicznej.
W bezpłatnych szkoleniach realizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w CKZiU EDUKATOR weźmie udział 900 Uczniów szkół zawodowych, branżowych i techników z subregionu tarnowskiego. Uczniowie uzyskają dodatkowe umiejętności, certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu (min. fryzjerka, kosmetyczka, wizażystka, kelner, kucharz, cukiernik, barman.), oraz wezmą udział w płatnych stażach u pracodawców.
Celem prowadzonych szkoleń jest zwiększenie szans Uczniów na rynku pracy, poprzez zdobywanie dodatkowych uprawnień do pracy, ale także wywołanie efektu synergii (np. uczennica fryzjerka zdobędzie również bezpłatnie kwalifikacje do pracy w zawodzie kosmetyczki, wizażystki/stylistki, kucharz czy cukiernik zdobędzie kwalifikacje w zawodzie kelner ).

Kontakt: Agnieszka Kryca – Cholewa Koordynator Projektu CKZiU Edukator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. GSM 604 786767

[foogallery id="4824"]